Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl

Bułgaria - Burgas

(Strony) > > > Burgas

Największym bułgarskim portem jest Burgas. To także drugie pod względem wielkości miasto tego kraju stworzone dla turystów i czwarte pod względem wielkości miasto Bułgarii. Stanowi ważny punkt komunikacyjny, łączący siecią autobusową całe bułgarskie wybrzeże. W zakładach petrochemicznych przerabiane jest tzw. płynne złoto, czyli ropa..

Pamiątki Historyczne Burgasu

Jest tu dużo zabytków historycznych z Katedrą św. Cyryla i Metodego oraz Muzeum Archeologiczne, na którego dziedzińcu znajduje się grobowiec z VIII wieku p.n.e. Corocznie odbywa się tutaj także międzynarodowy festiwal folkloru.

Nowoczesne Miasto Burgas, które Żyje

Burgas to także nowoczesne miasto z wielkim portem i parkiem morskim, co stanowi duży atut dla turystów.

Największą atrakcją kurortu jest Nadmorski Park z teatrem pod gołym niebem, w którym w sezonie organizowane są przedstawienia teatralne i festiwale. Znajduje się tutaj pomnik Adama Mickiewicza. Warto też zwiedzić Katedrę Cyryla i Metodego, cerkiew ormiańską oraz ekspozycję kwiatów zlokalizowaną zaraz przy parku.

Chociaż Burgas jest miastem z historycznym początkiem, to jednak nie pozostaje w tyle za nowoczesnością. Uroku dodają też trzy jeziora.

Burgas to idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić urlop na plaży i kąpać się w morzu. Polecamy wycieczki ukazujące historię, kulturę i nowe czasy.

Teraz nic już nie stoi na przeszkodzie – hura do Burgas!