Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl

Rezerwat przyrodniczy Ropotamo

03.11.09 14:42:39

Rezerwat przyrodniczy Ropotamo otrzymał nazwę od przepływającej przez rezerwat rzeki. Wycieczka może polegać na klasycznej przejażdżce łodzią, ale ciekawsze miejsca  znajdują się nie wzdłuż koryta głównego rzeki, ale w porośniętych trzcinami obszarach znajdujących się na zachód od głownej drogi. Przepiękne jezioro pełne lilii wodnych znajduje się w pobliżu ujścia rzeki. Znajduje się tu również obszar plażowy noszący nazwę Arkutino.

Rezerwat Ropotamo wraz ze swoją wyjątkową rzeką bywa nazywany bułgarską Amazonią. Otwarty dla turystów bywa w sezonie letnim, kiedy jest dostatecznie ciepło na to, aby udać się na spław.

Zwiedzanie rezerwatu z reguły obejmuje spław po rzece w czółnach, spacer po lesie w obszarze rezerwatu, obejrzenie mokradeł z liliami wodnymi i oczywiście droge powrotną. Zwiedzającym zawsze towarzyszy przewodnik.

Na pewno warto wybrać się do rezerwatu – znajdziemy go zaledwie kilka kilometrów od historicznego Sozopolu, w dolinie rzeki Ropotamo. Romantyczna przejażdżka czółnem to dodatkowa atrakcja w trakcie zwiedzania okolicznych, malowniczych pejzaży.