Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl

Bułgaria - Kwatery Sozopol i inne - Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne > Kwatery Sozopol i inne

Dodać komentarz

Kwatery Sozopol i inne

15.05.09 12:36:39 (Odpowiedzieć)
Witam!
Jeśli poszukujecie kwater lub holeti w Bułgarii od Burgas w dół? jestem do waszej dyspozycji, psiadam bardzo duzo dobrych kontaktów bez posredników bezpośrednio z wlaścicielami budynków głównie w Sozopolu, dlaczego tam? wiadomo Sozopol to MAGICZNE miejsce i tak jak ja, wiele osób sie w nim zakochało ;) Polecam goraco jak piasek na plaży moją ulubiona miejscowość.

od 5/7 euro (czerwiec, wrzesień) i od 7/12 euro (lipiec,sierpen) wszysto zależy od standartu i lokalizacji obiektu.

Wszystkie pokoje posiadają WC i prysznic (standart to brak brodzików) tak jest poprostu w 99% obiektow w całej Bułgarii.

Mogę polecic kilka dobrych restauracji w Sozopolu w ktorej dodatkowo dostaniecie 10% zniżki, a wystarczy się powołac na mnie;)

Często niema mnie w PL dlatego podaje numery tel pod którym możecie sie kontaktować 00359-885-232-033 numer Bułgarski
0048-795-794-331 numer Polski
Jedna uwaga!
Niema nic za darmo! klima w pokoju TEZ KOSZTUJE więc proszę o logiczny tryb myslenia.
Osobą ktore z góry nastawione są na wczasy za darmo przy samej plaży z góry tez dziekuje.

Zapraszam wszystkich potrzebujacych pomocy!
pozdrawiam Czarny-młody

Re: Kwatery Sozopol i inne

21.05.09 14:35:00 (Odpowiedzieć)
mlody-czarny
przepraszam numer PL 0-791-754-331(play)

24.05.09 13:39:54 (Odpowiedzieć)
Olo
Witam. Chcielibyśmy wybrać się w te wakacje ok. 15 VII do Bułgarii. Wymagania nasze to: piaszczysta plaża, cisza i spokój (żadnych dyskotek, zlotów motocykli, itp). My tzn. dwie rodziny z małymi dziećmi: 10 lat, 7 lat, 6 lat i 2x 2,5 roczku. Wstępnie planujemy jechać w ciemno, autostradami przez Niemcy, Czechy, Słowację, Serbię. Noclegi po drodze (pewnie ze dwa) planujemy pod namiotami. Proszę o radę, w którym miejscu szukać, czy rezerwować (jeżeli tak to u kogo?). Pieniądze brać z Polski czy wymieniać na miejscu, euro czy lewy? Z góry dzięki

Re: Re: Kwatery Sozopol i inne

14.07.09 23:27:35 (Odpowiedzieć)
mlody-czarny
Witam, wlasnie wrocilem z BG 15.07.2009 jesli macie jakies pytana to dzwoncie na podane numery, tak bedzie mi łatwiej z wami rozmawiac.

25.05.09 11:16:40 (Odpowiedzieć)
Bardzo proszę o podpowiedź na temat kwatery w Bułgarii.
Chcemy wybrać sie ze znajomymi 31. 07 09. Dwie rodziny, jedna 2+2 druga 2+1. Dzieci w wieku 10, 14 lat. Najlepiej na tym samym piętrze z osobnymi łazienkami
Dziękuję.

14.07.09 23:31:20 (Odpowiedzieć)
mlody-czarny
Witam, wlasnie wrocilem z BG 15.07.2009 jesli macie jakies pytana to dzwoncie na podane numery, tak bedzie mi łatwiej z wami rozmawiac, dowiecie sie dokladnie gdzie i jake mam dla was oferty. Turnusy musza sie zaczynać od Soboty do Soboty!

25.05.09 12:54:02 (Odpowiedzieć)
Witam. Chcielibyśmy wybrać się w te wakacje (nie mamy jeszcze sprecyzowanego terminu, proszę więc o radę, kiedy byłoby najlepiej, ale musi to być lipiec lub sierpień) do Bułgarii. Wymagania nasze to: piaszczysta plaża, cisza i spokój. Wybieramy się w dwie rodziny: 4 osoby dorosłe i 5 dzieci (2x8 lat, 6, 3 i 2 lata).
10 dni - 2 tygodnie. Z góry dziękuję,
Agata

14.07.09 23:32:29 (Odpowiedzieć)
mlody-czarny
Witam, wlasnie wrocilem z BG 15.07.2009 jesli macie jakies pytana to dzwoncie na podane numery, tak bedzie mi łatwiej z wami rozmawiac, dowiecie sie dokladnie gdzie i jake mam dla was oferty. Turnusy musza sie zaczynać od Soboty do Soboty!

Re: Re: Re: Kwatery Sozopol i inne

14.07.09 23:35:32 (Odpowiedzieć)
mlody-czarny
Sory 14.07.2009

21.06.10 21:53:13 (Odpowiedzieć)
Interesuje nas Sozopol. Od 17 lipca do 30. Trzy osoby dorosłe, dziecko 8lat. Najchętniej studio. Pozdrawiam

15.07.09 19:37:54 (Odpowiedzieć)
Już po raz drugi byłem w Sozopolu w Bułgarii. Daleko, rzeczywiście, daleko, ale chyba będę jeździł tam, co roku. Jeśli chodzi o wypoczynek, a nie zwiedzanie zabytków, to Bułgaria jest chyba najlepszym miejscem na zrealizowanie tego właśnie "zapotrzebowania".
Mieszkaliśmy 6 minut od plaży w zespole trzech pięknych architektonicznie domów. Pokoje DUŻE (piszę wielką literą żeby podkreślić ten fakt) dużo przestrzeni, a nie tak, że aby otworzyć szafę to jedna osoba musi usiąść na łóżku itd. Znamy wszyscy ciasnotę pokoików, i znamy właścicieli, którzy chcą oszczędzać na wszystkim i zarabiać na każdym metrze. Wszyscy, którzy po raz pierwszy wchodzili do tych pokoi mówili:, ale przestrzeń! Pokoje są wyposażone w klimatyzację, co jest w warunkach bułgarskiego lata konieczne, mikrofalówkę, lodówkę, telewizor z grami dla dzieci itd. No oczywiście łazienka itd. itd. Parking monitorowany, klima itd. wszystko w cenie. Nie płaci się dodatkowo za nic!. W Barku piwo po 4zł więc w normie. Znajomi znaleźli tańszy nocleg w starym Sozopolu, wrócili za dwa dni, ciasno, wokół zabudowane domu, do plaży daleko, i bez klimatyzacji, wytrzymali dwa dni. Jadąc tak daleko trzeba wypocząć.. a nie wymordować się.
Jeżeli oddasz klucz na recepcję, przychodzi pani i sprząta, wymienia ręczniki itd. jeśli nie oddasz klucza, nie przeszkadzają. Cicho i spokojnie. Nie chcesz iść nad morze 6 minut? To zostajesz. Masz do dyspozycji dwa baseny: jeden chyba od 90cm do 120cm, a drugi od 120cm do 160 cm (chyba tak o ile dobrze pamiętam) Baseny są na tyle fajne że moje dzieci nie chciały chodzić nad morze, i musieliśmy je naprawdę wyciągać na siłę. Strona internetowa tego miejsca to: www.sozopol-pearls.com
jeśli ktoś chciałby zdobyć zniżkę 10% to niech napiszę do mnie powiem co trzeba zrobić, TO DZIAŁA !!!

Albo można po prostu wpisać w google : Sozopol pearls i tam wyskoczy nam to miejsce. Strona jest także po polsku.

Plaża leży jak wspomniałem 6min od ośrodka. Jest to „mała, nasza plaża” położona na południe (obok) głównej miejskiej plaży, na której jest duży tłok. Na plaży jest ratownik, barek, prysznice ( trochę prymitywne, ale po wyjściu ze słonego morza spokojnie można się wykapać), wypożyczalnia plastikowych leżaków, słomiane parasole. Można wziąć swój parasol.
Woda czysta, przeźroczysta. Dlatego koniecznie trzeba wziąć!!! płetwy, rurkę i okulary, na prawo od miejsca do pływania są „rafy” podwodne skały porośnięte roślinami morskimi wśród których pływają różne ryby, widok wspaniały, frajda super.
Jeśli chodzi o stołowanie się, to 10min od plaży jest „główny deptak”, przy którym są różne bary, restauracje, pizzerie itd itd (kebaby itd wszystkiego nie wymienię) Ceny przy tym głównym deptaku są w miarę, w miarę, ale lepiej zboczyć kilkadziesiąt metrów w prawo, albo w lewo i jest przytulniej i taniej.
Przy głównym deptaku ( jaki tam z niego deptak ) w restauracjach jest muzyka „na żywo” . Śpiewają bułgarskie „piosenkarki:, i „piosenkarze” taki folklor. Tańczą, przedstawiają jakieś scenki rodzajowe itd. Warto tam wstąpić na jeden wieczór, ale trzeba pamiętać, że trzeba tam przyjść nie za bardzo głodnym!!! Ludzi jest dużo, więc na realizację zamówienia w „godzinach szczytu” trzeba czekać nawet 45min co jest przerażające, żeby chociaż piwo wcześniej podali !!! Przecież nie trzeba go przyrządzać. ja chodziłem do kilku restauracji, jedną z najtańszych, i myślę, że z przyzwoitszych jest tak zwana „żółta restauracja” ( tak ją nazwaliśmy). Stoi na skrzyżowaniu ulic Odessa Str. i Republikanska Str. O mam zdjęcie, a więc nazywa się to miejsce Bistro Milena ( pisane oczywiście „bułgarskimi stołeczkami”). Dla lepszej orientacji: leży tuż obok miejskiego boiska piłkarskiego.
Na większe zakupy chodziliśmy „na bazary” na przeciw Polikliniki, tam gdzie rozpoczyna się stara część Sozopola, zaraz przy wejściu na ten główny ciąg przedzielony drzewami i kwiatami i trawnikiem, to idąc w lewo zejdziemy ( ok 30m) na placyk ze sklepikami. Sklepiki rzeczywiście jak w „ciężkiej komunie”. Odrapane, brzydkie magazyny. Ale można tam kupić i jedzenie, oraz napoje, również alkoholowe. Duży wybór i dość przystępne ceny. Aha dużo owoców, stosunkowo tanich. Idąc dalej w stronę starego Sozopola ( na wschód) ta ulicą przedzieloną drzewami, kwiatami itd., dochodzimy do miejsca gdzie nie mogą wjeżdżać samochody. Stoją tu policjanci non stop. Idąc dalej, po lewej stronie mijamy mały amfiteatr, gdzie występują artyści, mali i duzi. idąc w prawą stronę dojdziemy do placyku na którym mogą się bawić dzieci, idąc w lewo dojdziemy do portu. Idąc w prawo dojdziemy do morza a potem w lewo, będziemy szli obok uroczych restauracji wciśniętych między morzem a starymi zabytkowymi zabudowaniami. Super klimaty. Siedzi się przy stole, na wysokiej skale a w dole szumi morze.
Hm, co jeszcze. Jeśli wybieracie się samochodem to spokojne, już nie kradną tak aut, jak wcześniej, oni też byli w Niemczech i poprzywozili sobie trochę aut, więc spoko. Jedzie się do Sozopola autem bez problemu, oczywiście jest problem: daleko !!!. Daleko, ale ja i tak tam pojadę trzeci raz, wypoczynek super. Ja jadę zawsze przez Cieszyn, kupujemy winetke tylko na autostrady Słowackie, mimo iż jesteśmy w Czechach, to tam nie jeździmy po autostradach, więc nie dajmy się wrobić. (Aha gdybym zapomniał, potrzebna jest w Serbii „Zielona karta” ubezpieczenie na auto !!! I Paszport w Serbii, ona nie jest w Unii.) Przez Słowację jedziemy autostradą do Bratysławy, 130 na godzinę, więc się jedzie szybko. Nie ma tłoku, jedzie się spokojnie. Z Bratysławy jedziemy w kierunku Budapesztu, jest to bardzo dobrze oznakowane. Jeśli jedziemy samochodem na gaz, to jakieś 30 km przed Bratysławą jest stacja z gazem. Jeśli nie trafimy na nią, to trzeba w Bratysławie, skręcić z głównej drogi na jakąś stację i zatankować, na Węgrzech bardzo ciężko trafić na stację z gazem !!! przy głównej autostradzie, i trzeba zjeżdżać do miasteczek po trasie !!!
Na Węgrzech trzeba kupić winetke (taki druczek, a nie naklejkę na szybę). Na tym przejściu jeśli będzie duża kolejka ( a w dniach „wakacyjnego szczytu” może być duża), to przejdźmy do budyneczków po lewej stronie, tam też są winety !!! a ja stałem 25 min w długiej kolejce uff. Przed zakupieniem trzeba dobrze wyliczyć czy chce się na jeden tydzień, czy na miesiąc itd, oraz trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu, w tym rachuneczku wpisuje się jego numery rejestracyjne.
Potem jedziemy autostrada do Szeged, i na przejście graniczne z Serbią. Tu możemy trafić różnie, najgorzej jest chyba w soboty wtedy Turcy z Niemiec „jadą karawanami” i stoi się w kolejce nawet dwie albo i cztery godziny !!!, Mi się udawało 15 minut więc mam miłe wspomnienia, w ubiegłym roku ( 2008) wracając stałem chyba 6 godzin !!!
Gdy przejedziemy przez granice, to na pierwszej stacji można wymienić euro na ich walute, w tym roku na tej stacji mieli najlepszy przelicznik. Ja myślałem że gdzieś dalej będzie lepszy, przeliczyłem się. Gaz do samochodów, jest praktycznie na każdej stacji. Jadąc przez Serbię płacimy za autostrady: na początku płacimy 4 euro, potem 3 euro, a potem jadąc do Niszu 8 euro. I to tyle z opłat. Jadąc z Niszu do Bułgarii, autostrada szybko się kończy i trzeba się „złapać” jakiegoś samochodu i jechać za nim, policja może tam czekać gdzieś za krzakiem. Aha przypomniało mi się: zaraz za granicą Węgiersko – srebską, stoją policjanci, stali tam w ubiegłym roku stali i w tym, więc trzeba uważać, jest 60 na godzinę to tyle jechać, chyba że jedzie przed nami jakiś Niemiec to „na zająca za nim” a niech płaci a co.
Jadąc do Bułgarii też trzeba się załapać za kogoś. W Bułgarii płacimy za tydzień 6 Euro, albo 10 lewa, lepiej płacić w lewach to taniej. Jeśli 1 euro to dwa lewa, więc lepiej płacić w ich walucie. Można zapłacić jak się nie ma Levów czy jak im tam w Euro, a potem kupić sobie druga winetke już np w Sozopolu. W Sozopolu winetki są na poczcie, to taki chyba szary budynek na centralnym placu Sozopola gdzie krzyżują się wszystkie drogi. Poczta stoi od zachodniej strony, spytacie powiedzą wam.
W Bułgariii gaz jest na prawie każdej stacji. ja tankowałem na Lukoil dobry gaz, i dobra benzyna. Benzyna była tańsza niż w Polsce, wiec w drodze powrotnej zatankowałem do pełna. W Bułgarii też jak jest znak 60 na godzinę, to trzeba tyle jechać policja łapie i wlepia mandaty. Przez Bułgarię dobrze się jedzie od Sofii jest bardzo długo dobra autostrada, za to wjazd do Sofii jest koszmarem , trzeba ja objechać ( Uwaga jak jedziemy w nocy, późną nocą możemy wjechać w Sofie, nie ma ruchu i szybciej przejedziemy, znaki pokażą) Objeżdżając Sofie z lewej strony, wcześniej będzie napis Tranzyt, musimy uważać z trzech powodów: droga jest koszmarnie zniszczona przez ciężkie samochody, lepiej jechać za kimś, kto wyłapuje większe dziury, później to policja stojąca co jakiś czas, a na końcu !!!! i tu Uwaga fatalne oznaczenie gdzie się wbić na autostradę. Żebyśmy się nie wbili na zwykłą drogę do Burgas!!! Jak się wbijemy to lepiej zawrócić szkoda czasu i nerwów !!!
Gdy szczęśliwie miniemy Sofie, jadąc autostradą mamy stacje benzynowe, itd. W Burgas jest dobre oznaczenie, jedźmy powoli. Tam są takie trochę „dziwne” skrzyżowanio-ronda, powoli podjeżdżajmy i sprawdzajmy, kto ma pierwszeństwo. Wjeżdżając do Burgas musimy minąć chyba trzy takie skrzyżowania. Kierujmy się również na sklep Billa ( ten żółty) po pierwsze stoi przy trasie na Sozopol, a druga sprawa można tam zrobić naprawdę tanie zakupy.
Gdy wyjedziemy z Burgas ( można tam przyjechać żeby je zobaczyć, ale koszmarna plaża, stare zabudowania rozpadające się nad morzem itd. nasz Sozopol to perełka. No może deptaki są troszkę europejskie, ale to tyle, aha i w kantorach płacą ciut, ciut więcej za Euro) droga jest prosta dojeżdżamy do Sozopola. do naszej kwatery możemy dojechać dwoma drogami. ( druga, to jedziecie 120m dalej i jest strzałka w lewo przed jakimiś ichniejszymi choinkami, jak nasze i jadąc kilka kilometrów – Sozopol po lewej stronie dojedziemy do Automyjni i na wprost jest kompleks trzech domów Sozopol Pearls)
Pierwsza to: jedziemy znak Sozopol w prawo, zawijamy w prawo, pod drogą, która jechaliśmy i jedziemy wzdłuż morza. Dojeżdżamy do pierwszego skrzyżowania ( to znaczy nasza droga łączy się z drogą z lewej strony , tam gdzie jest stary Sozopol, i tu obok te odrapane sklepy itd) i jedziemy pod górkę powoli, bo Bułgarzy oczywiście zostawili samochody na ulicy i nie można ominąć( nie zostawiajcie tak aut przyjeżdżają ekipy i wywożą, gdzie nie wiem) wjeżdżamy na taki duży plac ( tu łączą się te „wszystkie” uliczki Sozopola ) i przecinamy plac, po prawej stronie stoi ta poczta !!!. Jedziemy dalej jeden garb,( i tam za drzewami też są sklepy ) zaraz będzie drugi garb , jedziemy następne skrzyżowanie po prawej stronie to Bistro Milena Żółte oczywiście, dalej po prawej boisko , a po lewej równolegle do naszej ulicy to ten deptak, za budynkami. Jedziemy pod górkę, po lewej stronie duża plaża, troszkę dalej jedziemy pod górkę i widzimy niebieski „budynek” Automyjni, tu powoli się zatrzymujemy, ponieważ po lewej stronie stoją trzy ładne budynki Sozopol Pearls. Jesteśmy u siebie. Turek Salij pomoże nam wnieść bagaże, chyba że jest u Dziadka Iwana. Dziadek Iwan mieszka za ogrodzeniem, gdy będziecie oglądać zdjęcia kompleksu na stronie internetowej , to widać taki domek z kominkiem, ten domek, to..... no właśnie, panowie odgadli, bimbrownia dziadka Iwana. Bimber leje się do wiader, z dwóch stron, z prawej rakija z winogron , a po lewej z brzoskwiń. Dziadek Iwan robi też bimber, z innych fantastycznych rzeczy. Bierze za litr 10 leva czyli ....ok 22zł czyli za pół 11zł itd.... Powiem wam rakija warta tej ceny, słowo.. A zresztą sami sprawdzicie. Dziadek Iwan był marynarzem, wie nawet gdzie znajduje się Szczecin, i „Świńskieujście”. Światowy gość.
To chyba tyle. Właściciel kompleksu Alan bardzo miły człowiek, czeka i jest otwarty na wszystko.
Jeśli przylecicie samolotem do Burgas to odbierze was z lotniska, zapłacicie mu tylko za paliwo, grosze !!!
No to już tyle. Gdybyście chcieli 10% zniżki, to napiszcie do mnie, powiem wam co trzeba zrobić. Wypoczniecie jak goście, opalicie się jak murzyni, itd. odwiedzicie, wiele urokliwych miejsc, i to jedno z najpiękniejszych ....”domek Dziadka Iwana” (Uwaga dziadek Iwan ma trzy psy !!)
Pozdrawiam
Piszcie : starelisty@poczta.onet.pl

A niektórzy piszą tak :
.................................................................................................................
Wszystkie pokoje posiadają WC i prysznic (standart to brak brodzików) tak jest poprostu w 99% obiektow w całej Bułgarii.

Często niema mnie w PL dlatego podaje numery tel pod którym możecie sie kontaktować 00359-885-232-033 numer Bułgarski

Jedna uwaga!
Nie ma nic za darmo! klima w pokoju TEZ KOSZTUJE więc proszę o logiczny tryb myslenia.
Osobą ktore z góry nastawione są na wczasy za darmo przy samej plaży z góry tez dziekuje.

pozdrawiam Czarny-młody
...................................................................................................................................................
Tak zachęca Czarny-młody , pisze, że kima kosztuje, itd, ze w łazienkach nie ma brodzików!!! To z całym szacunkiem jedziemy na wakacje wypocząć, czy przeżyć. W Sozopol Pearls wszystko jest w cenie. Gdzie zostawicie samochód na zatłoczonych uliczkach? to ile się samochodów zmieści? Bułgarskie się zmieszczą. Ja czuję, że mijają czasy, kiedy my Polacy spaliśmy w namiotach i mrówki nam gryzły stopy, albo zżerały komary ( tak mnie komary pokąsały pod Wenecją na kempingu ( nawet był to niezły kemping) wiele lat temu, i to przez tropik w namiocie, że myślałem że padnę) ale tanio było i ze spuchniętą ręka Wenecję obejrzałem. Dziś są inne czasy. Klima, baseny, bezprzewodowy internet itd. Pozdrawiam. Markus....
i dodaję za moim poprzednikiem: „proszę o logiczny tryb myślenia.”hahaha.
............................................................................................................................
PS. Z pytaniami proszę pisać na mój adres meilowy a nie na stronę!!!
Jestem osobą prywatną a nie firmą podróżniczą, chociaż podróżować
lubię, bardzo lubię.

Adres do miejsca w którym byłem w Sozopolu w Bułgarii ( w języku polskim) to : www.sozopol-pearls.com albo proszę wpisać w google: sozopol pearls i wyskoczy nam adres tego miejsca.

16.08.09 00:15:04 (Odpowiedzieć)
Czarny-młody
Witam
Widziałem te 3 budynki i musze przyznac ze naprawde ładnie to wyglada, jest tylko mały problem, naprawde daleko do centrum, ale roznica jest duza, ja proponuje wynajem pokoi w prywatnych hotelach/pensjonatach.
Budynki sa typowo pod wynajem pokoi, a nie apartamenty,
musisz wziasc pod uwage ze duzo ludzi jedzi np 2+2 ale nie 2+2 dzieci ale 2 pary znajomych, lub 3 pary i nie zawsze godza sie na pokoje z jedna laienka na 3 pary,
dlatego takie apartameny wogole im nie pasuja, mozesz mi wierzyc lub nie, ale jestem tam juz kilka ładnych lat i wiem co sie sprzedaje.
Sozopol-pearls to oferta dla rodzin z dziecmi, z wlasnym dojazdem, ciekawe co powiedza ci, ktorzy kupuja sam przejazd autokarem LUB SAM PRZELOT a pokoi szukaja na wlasna reke?
soszopol-pearls jest bardzo daleko od plazy, nie wspomne o centrum miasta, ale musze przyznac ze obiekt jest bardzo ładny i chetnie sam bym sie tam ulokował ;)
ceny w miare jak na taki standard ale tak jak mowie nie dla 3 par, z pełnym szacunkiem przyznaje ci duzego plusa za opis dojazdu i wiele cennych dla ludzi informacji.
Widac ze bardzo sie postarałes i troche czasu poswieciles na ten opis, duze P jak plus + ;)
P.s Pokoje w pensjonatach nie sa tak male jak myslisz , ale nie sa tez tak duze jak w Sozopol-pearls, mam jeden obiekt*** tez w dzielnicy Bujaka z drugiej str, z duza kuchnia z basenem do plywania a nie do moczenia nóg ;) 12 euro w sierpniu nad skalnym klifem, z najłdniejszym widokiem jaki widzialem do tej pory, ale tak jak wspomnialem wczesniej, jak dla mnie to za daleko od plazy, jak tylko bedziesz chciał sprawdzic ten obiekt, daj znac za rok na numer BUŁGARSKI, ;) informuje tez wszystkich iz numer PL ktory podałem jest nie aktualny nowy to
0794-776-229
Bułgarski bedzie aktywny rowniez w przyszlym roku. Pozdrawiam Czarny-młody

16.08.09 00:33:27 (Odpowiedzieć)
Czarny-młody
Acha samochody zabieraja na parking, tam gdzie zaczyna sie uliczka na stary Sozopol przy hurtowniach przy starym małym porcie, z lewej strony przy disco jest taka uliczka mała w lewo przy zejsciu do hurtowni, tych obdrapanych jak wspomniales sklepow ;) koszt za wywiezienie 50 lewa ;)

Kwatery Sozopol i inne

20.09.09 21:11:16 (Odpowiedzieć)
Witam Czarny -Młody. Cieszę się, że potwierdzasz mój opis. Domy są ładne i musisz przyznać, że do morza na "małą plażę" nie na tą główną gdzie leży człowiek na człowieku!!! jest 6 minut, więc nie jest daleko! To po pierwsze. Po drugie do centrum, czyli do starego Sozopola to jest jakieś hm...hm...1200m, a do restauracji, na "deptak" około 400m, czyli nawet wymęczony turysta jest w stanie dojść na obiad, po obiedzie gdy się wzmocni nabierze sił... nie będzie miał problemu wrócić. Jeśli chodzi o inne miejsca, to Sozopol ma naprawdę dużo różnych kwater, oczywiście że tak !!! potwierdzam to. Byłem ze znajomym na "górze" pokazywał mi gdzie mieszkał rok temu. Restauracja na zboczu z którego widać piękny port i wyspę gdzie dawniej była marynarka wojenna i dalej Burgas, coś pięknego !!! Dech zapiera. Ale jak trzeba było z tej góry... zejść na dół na plażę.... i tam nad morzem wypoczywać i trzeba było wracać, to jak sam powiedział wracali wieczorem, po kolacji bo to był kawał drogi. Na romantyczne kolacje...owszem tam trzeba wrócić, ale codziennie w upale, z tobołkami schodzić z góry i wychodzić z powrotem..... Trzeba się zastanowić czego się potrzebuje: czy wypocząć? czy tanio wypocząć?, czy dobrze wypocząć? czy oszczędnie wypocząć? czy....? no właśnie, czego chcemy? Ja się jak wspominałem chyba ..starzeję i muszę Ci powiedzieć, że starzeję się i to... z każdym rokiem, więc raz do roku chcę wypocząć jak Mops, Rex czy inny pieron jaśnisty, w końcu pracuję na to przez cały rok. A uczucie, że chce się wracać do danego miejsca, jest najlepszym wykładnikiem tego, że się dobrze wypoczęło... Jakie to miłe uczucie.... Pozdrawiam serdecznie. Pa.

28.09.09 11:25:24 (Odpowiedzieć)
Czarny-młody
Witam Markus, wiesz co z tym 1200m do starego miasta to trochę przesadziłeś.
Do malutkiej plaży? tak, masz rację jest blisko,ale juz do starego miasta jest naprawdę daleko, przecież musisz najpierw przejść calą dużą plażę, potem glówną ulicę do centrum miasta,i od centrum masz kilka krokow na mala plażę za która dopiero znajduje się deptak na starym, więc nie wiem jak odliczyłeś 1200m? co do kwater na górze owszem powroty sa ciężkie, ale napewno nie tak jak na dzielnice Budzaka. Jedno co mnie tam denerwuje to są schody ok 90szt pod góre ale czy to jest aż tak bardzo męczące, chyba duzo mniej niż wypad na stare miasto z Budzaka, bo na moje oko to minimum 2km. Wystarczy zobaczyć na mapie jakie są odleglości od Budzaka do starego miasta, a od kwater na górze do małej miejskiej plaży to tylko 500m. A od restauracji ''GWIEZDNY RAJ'' na ul RILA to max 300m. Więc nie mów proszę o takich strasznych zmęczonyh turystach.
Ja też sie bracie starzeje powoli i nie zawsze chce mi sie chodzić w tą i spowrotem, dlatego wybieram ta opcje na gorze chociazby ze wględu na sklepy ktorych jet kolo kwater az 5szt. Czgo na pewno nie ma na budzaku, przynajmniej teraz w tych latach. No i PRZEDEWSZYSTKIM restauracja o której wspomniałem, Gwiezdny Raj. Kuchnia tam jest rewelacyjna, do tego mozesz pogadać po Polsku, bez problemu wszystko zamówisz, nikt cie nie oszuka, i najesz sie tak jak nigdzie indziej bo porcje sa ogromne,a i po obiadku powrót do domu to jakies 200m od restauracji. Chociaż w tym roku mialem do Raju tylko 50m.
Pozdrawiam i życzę udanych wakacji w 2010r.

16.11.09 13:48:22 (Odpowiedzieć)
Ewa
Witam czy Czarny - Młody może mi podać swojego emaila szukam kwatery na wypoczynek w Bułgarii. Pozdrawiam Ewa

15.12.09 14:06:35 (Odpowiedzieć)
maxilux@o2.pl

Re: Re: Re: Re: Kwatery Sozopol i inne

16.03.10 00:34:09 (Odpowiedzieć)
Ze względu na zagubienie telefonu PL juz po raz 2 ;( podaje nowy numer 517-144-987 ale bardzo proszę wszystkich o przesyłanie pytań na pocztę, num BG pozostaje bez zmian, ale odbieramy tylko w sezonie letnim ze względu na koszty. Ceny w 2010r. o 1 euro wiecej od podanych w 1 poscie.

Re: Re: Re: Re: Kwatery Sozopol i inne

08.01.11 00:13:18 (Odpowiedzieć)
chcemy jachac do sezopolu na kwatery prywatne,ale wybieramy sie samolotem,i nie wie czy z wroclawia sa przeloty,maja prawdopodobnie uruchomic,jest nas 6 osob i dziecko 4 lata,no i dyskoteki tez by nas interesowaly,co bys nam doradzil

27.11.10 17:51:22 (Odpowiedzieć)
szukam prywatnej kwatery na lato 2010w Warnie 4 osobowej jak może ktoś mi pomóc to super.

04.04.12 17:31:32 (Odpowiedzieć)
witam,
jestem zainteresowana wczasami w bulgari bez posrednikow w m-cu sierpniu

Wojtek

26.01.10 20:58:37 (Odpowiedzieć)
Chcialem poinformowac Panstwa ze zarezerwowalem kwatere w Bulgarii w Sozopolu w tegoroczne wakacje w Hotelu Pearls z pomoca forumowego Markusa .Co do ceny i upustu opisuje on prawde.A co doreszty,opisze po powrocie z Bulgarii na forum.
Goraco polecam.

Re: Wojtek

22.02.10 21:19:55 (Odpowiedzieć)
Kaczy Kuper
Panie Wojtku, moglby pan podac swojego maila, mam pare pytan :D

Sozopol

19.05.10 13:57:04 (Odpowiedzieć)
Witam,
Sozopol miałam przyjemność odwiedzić trzy lata temu. To były moje pierwsze i na razie jedyne wakacje w Bułgarii. W tym roku planuje wielki powrót :)
Co do dyskusji prowadzonej na forum przez Pana Markusa i Czarny-Młody...
Nie wiem jak wyglądała nowa część Sozopolu w zeszłe lato, ale jak pamiętam nie było ani za bardzo zielono ani pięknie :) Większość Hoteli była dopiero w budowie i nie robiło to wszystko na mnie najlepszego wrażenia - oczywiście kwestia gustu, kto co lubi najbardziej :)

Do S. dotarliśmy samochodem, a noclegu na dwa tygodnie szukaliśmy na miejscu... 4 os. - dwie pary - więc wiem o czym pisze Pan Czarny :)
Poszukiwania zajęły nam kolo 30 min :)
Wynajęliśmy bardzo przestronny apartament w willi za Hotelem More.
Może nie był tak luksusowy co wymieniany Pearls ale na pewno w dobrym standardzie i przede wszystkim z niewygórowaną ceną.
Duży salon z barkiem i kompletnie wyposażona kuchnią, TV SAT, dwa oddzielne pokoje - po obu stronach salonu - więc nikt nie czuł skrępowania. Pokoje duże z łożami małżeńskimi szafkami i szafą - bardzo przytulne :)
Spora łazienka z WC i natryskiem - prawda bez kabiny ale w niczym to nie przeszkadza...
Duży taras z widokiem na tyły Hotelu ;) i morze. Ach i klimatyzacja :D
A wszystko kosztowało nas w tedy nie więcej niż 32 zł od osoby za dzień :)
Samochód parkowaliśmy przed posesją - o nasze miejsce dbał właściciel - więc nawet po całym dniu wycieczek zawsze mieliśmy gdzie zaparkować :)(krzesła i baniaki to najlepsi struże na Sozopolskich ulicach).
Nie wiem oczywiście jak jest teraz, trzy lata robią swoje ale zgadzam się z Czarnym - Młodym, że najlepiej jest wynająć kwaterę w starszej części Sozopola :)
Pozdrawiam
Pardel

Re: Sozopol

09.06.10 01:15:43 (Odpowiedzieć)
Dominika
Witam, mam prośbę do Pardel o podanie nazwy tej willi, o której pisze. Myślę, że szukam właśnie czegoś takiego na pobyt w Bułgarii i będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam Dominika.

Re: Re: Sozopol

05.07.10 12:27:54 (Odpowiedzieć)
Iza
Ja tez poprosze nazwę i adresik :) plizzzzzzzzzzz :)

13.07.10 22:24:17 (Odpowiedzieć)
czesc bardzo prosze o namiary na kwatere, tej o ktorej piszesz, tez wybieram sie w tym roku do sozopolu i chetnie z tej kwatery skorzystam.z góry serdeczne dzieki emilia.

a może apartament w Primorsko?

05.08.10 15:01:35 (Odpowiedzieć)
Witam,

a ja mam do zaoferowania od końca sierpnia 2010 r. ( od 28.08- sobota) świetny apartament w m. Primorsko.
Apartament jest w 4gwiazdkowym hotelu,usytuowanym bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży. Apartament na 6 piętrze ( jest winda), z panoramicznym widokiem na morze. 2 sypialnie, salon, aneks kuchenny, 2 duże tarasy.
DVD, Tv Plazma, pakiet cyfrowy. Hotel nowy, z basenami, spa, restauracją, monitorowany, bezpłatne miejsce parkingowe, do wypożyczenia rowery. Apartament przeznaczony jest dla 6 osób, cena za 1 dzień w tym terminie wynosi 199 zł. Położenie hotelu super- spokój, cisza, a jednocześnie blisko centrum , gdzie życie nocne kwitnie :-)
Odwiedziło nas już wiele grup, osoby są bardzo zadowolone i wracają do nas z roku na rok, co jest najlepszą myślę reklamą. Apartament super rownież dla rodzin z dziećmi. Zainteresowanych proszę o kontakt ( prześlę zdjęcia, pełen opis hotelu, a jeśli będzie ktoś chciał, podam również namiary na osoby, które apartament wynajmowały)-tel. 695 554 700 lub email ajw550@interia.pl.

06.01.11 21:56:23 (Odpowiedzieć)
Witam!
Jestem bardzo zainteresowany namiarami na tą kwaterę przy hotelu More.Czy można zarezerwować ją telefonicznie? Czy jest ona w starej części Sozopolu?

Nowy numer

05.11.10 00:00:00 (Odpowiedzieć)
Witam
Podaje numery PL. NA KTÓRE MOŻECIE DZWONIĆ JUŻ TERAZ I REZERWOWAĆ POKOJE NA LATO 2011
793-01-84-84 lub 505-808-767
num Bg POZOSTAJE BEZ ZMIAN
Dziękuje wszystkim za wspópracę w 2010r.
I ZAPRASZAM WSZYSTKICH W SEZONIE 2011R
Czarny-młody

Apartament 2-pok. w Słonecznym Brzegu, 250 m. do morza

24.07.11 13:43:42 (Odpowiedzieć)
Mam do wynajęcia apartament 2-pok. w Słonecznym Brzegu, bezpośrednio od właściciela, po bardzo przystępnych cenach, szczegóły na www.bulgarianawczasy.pl

W terminie 26.07-2.08. cały apartament w cenie 170 zł!!!

Jest to apartament 4-osobowy (możliwe małe dziecko jako 5 osoba), położony na V piętrze w kompleksie "Amadeus I", z tarasu rozciągają się wspaniałe widoki na pobliskie góry. Znajduje się w odległości około 250 m. od plaży i morza, w otoczeniu 5* hoteli, w spokojnej części popularnego, letniego kurortu Słonecznego Brzegu, w bezpośredniej bliskości sklepów, restauracji, dyskotek .

W budynku znajdują się dwie windy, basen z brodzikiem dla dzieci wraz z bezpłatnymi leżakami i parasolami przeznaczonymi dla gości, barek obok basenu, recepcja, miejsce parkingowe dla samochodu obok budynku, przystanek autobusowy w odległości 150 m.

Apartament składa się z dwóch nieprzechodnich pokoi, aneksu kuchennego, tarasu oraz łazienki:

Pokój dzienny:
- dwuosobowa rozkładana sofa + komplet pościeli
- stół wraz z 4 krzesłami
- ława
- komoda
- telewizor
-szafa

Sypialnia:
- dwuosobowe łóżko + komplet pościeli
- stolik nocny wraz z lampką
- szafa
- komoda
- toaletka

Aneks kuchenny:
- lodówka
- elektryczna płyta grzewcza
- pralka
- czajnik bezprzewodowy
- garnki, talerze, szklanki, sztućce

Łazienka:
- kabina prysznicowa
- umywalka z lustrem
- toaleta

Dodatkowe wyposażenie:
- żelazko, suszarka do ubrań
- stół wraz z 4 plastikowymi krzesłami (balkon)

Apartament jest wyposażony w klimatyzację, przystosowany do użytkowania przez cały rok.

Więcej zdjęć na www.bulgarianawczasy.pl

+359-877-211-254

27.07.11 17:52:00 (Odpowiedzieć)
Witam ponownie podaje aktualny numer bezposrednio do mnie! +359-877-211-254 musze powiedziec jedno, szukacie pokoju to dzwoncie.
Nie piszcie blagam 20 wiadomosci i 20 razy zmieniajcie terminy, ja place za was zaliczki i firmuje wszystko swoim imieniem.
Nie siedze przed kompem 24h bo mam tu co robic, wiec jak komus zalezy naprawde to zapraszam, ja pomagam i rezerwuje a czesc osob robi sobie jaja.
Numer podalem dziekuje, komu zalezy to zapraszam.
NIE ODPISUJE NA ZADNE SMSY.
P.S Pozdrawienia dla wszystkich normalnych turystow! ;)
buziaki dla Gosi z Rudy.Sl. ;)

do markusa

27.07.11 18:03:56 (Odpowiedzieć)
Czesc markus chcilem tylko ci powiedziec ze przy tym twoim Sozopol-perls jest tablica zaraz obok przy stacji benz. SOZOPOL 3KM ;) dzisiaj specjalnie tam podjechalem bo spac nie moglem przez to forum ;) jak ty wyliczyles 1200m to nie mam bladego pojecia ;) jedzisz tam podobno czesto a ja tam czasami tylko tankuje auto ;)wiec moglem sie machnac na oko ;)
pozdrawiam.
Czarny-mlody