Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl

Bułgaria - Neseber

(Strony) > > > Neseber

Ślady Przeszłości w Neseberze

Historyczne miasto Neseber otoczone jest starymi murami obronnymi, z których turyści spoglądają na malowniczą architekturę. Swoim skalnym wybrzeżem nawiązuje na południu do Słonecznego brzegu. Znajduje się 35 km od Burgas. Przy wjeździe do miasta wita nas stary drewniany młyn z wiatrakiem.

Stojące blisko obok siebie dwupiętrowe drewniane domki tworzą romantyczne uliczki, które wraz z dziesiątkami obiektów sakralnych stanowią tutaj największą atrakcję. Historyczna część Neseberu, jedna z najstarszych w Europie, została wpisana na listę dziedzictwa kultury UNESCO.

Wkrótce po przyjeździe każdemu pojawi się tutaj uśmiech na twarzy, ponieważ Neseber wita wszystkich przepięknym młynem, który tworzy atmosferę do bliższego poznania.

Podczas pełni sezonu jest Neseberze dużo turystów, ale i z tego względu warto tu przyjechać. Zobaczymy pamiątki, których nie ma nigdzie więcej.

Przykładem jest tutaj kilka zachowanych kościołów, które należą do najcenniejszych. Jest bezpośrednio żywym przykładem bizantyjskiej kultury. W V i VI wieku zbudowano wiele cerkwi, do dziś możemy podziwiać ruiny Starej Metropolii.

Odwiedzający Neseber powinni również zobaczyć Nową Metropolię św. Stefana z XI wieku z pięknymi renesansowymi malowidłami, cerkiew św. Jana Chrzciciela z X wieku, czy bazylikę św. Eleusa z V wieku.

Spacerując wąskimi uliczkami możemy zobaczyć pozostałości po murach obronnych miasta z IV i V wieku.

W porcie znajduje się wiele restauracji serwujących przede wszystkim świeże owoce morza po bardzo niskich cenach.

Na starym mieście nie można zapomnieć o zwiedzeniu Muzeum Archeologicznego z antyczną ceramiką i średniowiecznymi ikonami. Na drodze jest także męski klasztor św. Jerzego, w którym opowiedzą legendę o wodzie leczniczej.

Neseber Oferuje Wczasy nad Morzem oraz Kontakt z Historią

Złote i piaszczyste plaże, czyste morze, dużo różnych sportów wodnych, targowiska, kawiarnie, restauracje, łodzie, tego wszystkiego jest tutaj pod dostatkiem.

Neseber, to także miasto ulicznych malarzy, artystów i muzyków. Na każdym rogu natrafimy na kawałek kultury, która ma naprawdę wiele do zaoferowania. Można tu spędzić spokojnie czas nad morzem i wśród niewiarygodnie zachowanej architektury z przeszłości.