Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl

Bułgaria - Primorsko

(Strony) > > > Primorsko

Należy do najliczniej odwiedzanych kurortów Morza Czarnego. Leży w odległości 55 km od Burgas na półwyspie, który słynie z dwóch przepięknych plaż – północnej i południowej. Obie bezpośrednio wchodzą do morza i dlatego są stworzone dla dzieci i osoby, które nie potrafią pływać.

Primorskie Plaże

Północna jest przeznaczona dla tych, którzy cenią spokój. Natomiast na południu znajdziemy już wszystko, od toboganu, sportów wodnych (miejscową specjalnością jest lot na spadochronie nad morzem), aż po kursy nurkowania.

W okresie wakacyjnym liczba turystów sięga 50 tys., mieszkańców stałych miasteczko liczy ok. 5000. Miasteczko ożywa nocą, wtedy czynne są liczne atrakcje tj.: loterie, wesołe miasteczka itd. Można korzystać tutaj z aktywnej turystyki, jazdy na rowerach i na koniach. Jest tutaj także kilka bardzo dobrych szkół nurkowania.

Primorsko - Centrum Polskich Turystów w Bułgarii

Primorsko jest ulubionym miejscem polskich turystów, którzy czują się tutaj jak w domu. Nie tylko dzięki przyjaźnie nastawionym mieszkańcom, ale także językowi polskiemu, który często tutaj słyszymy. Można znaleźć restauracje, w których spis dań przygotowano też w języku polskim. Nie ma problemu w porozumieniu się w centrum informacyjnym. Jest tutaj wiele tablic informacyjnych, które ułatwiają pobyt.

Tutaj każdy znajdzie swoją filiżankę kawy.