Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl

Bułgaria - Słoneczny Brzeg

(Strony) > > > Słoneczny Brzeg

Ponownie Odkryty Słoneczny Brzeg

Bezspornie największym kurortem na bułgarskiej riwierze jest Słoneczny brzeg, który znajduje się 30 km od Burgas.

Już sama nazwa przyciąga turystów, który przyjeżdżają tutaj ze względu na atrakcyjną 8 kilometrową piaszczystą plażę. Oznaczona została ona Błękitną flagą, jako jedno z najczystszych miejsc Europy. Bogate nocne życie oferuje tańce i muzykę na całym terenie przyległym do wybrzeża. Bezpłatny dostęp do plaży otoczonej zielenią jest atrakcyjny dla rodzin z dziećmi.

Co prawda najbliższe historyczne pamiątki znajdziemy w pobliskim Neseberze, ale tutaj można zakosztować klimatu nowoczesnego miasta z bogatym zapleczem kulturalnym i sportowym.

Ciekawostki dla Turystów

To największy, tonący w zieleni bułgarski kurort ze świetnie rozwiniętą bazą gastronomiczną i noclegową. Jest tu ponad 120 hoteli, mnóstwo barów, dyskotek, kafeteryjek, pubów i nocnych klubów. Kurort od północy osłania pasmo Gór Bałkańskich. Takie położenie, między górami a urokliwą zatoką gwarantuje piękne widoki. Atutem miejscowości jest także jej lokalizacja i dobre połączenie z kurortami takimi jak Burgas i Pomorie.

Piaszczysta plaża, długości 8 km i do 100 m szeroka oraz wydmowy krajobraz to idealne warunki do słonecznego wypoczynku. Do atrakcji należą m.in. Aquapark i amfiteatr, w którym odbywają się międzynarodowe festiwale muzyczne. Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy sportu. Można zaliczyć przejażdżkę na bananie, skuterze lub rowerze wodnym, nartach wodnych, spróbować windsurfingu. Długie nocne życie zapewnia wiele rozrywek, Jest tu pełno tańca, muzyki i śmiechu.

Słoneczny Brzeg jest Najpopularniejszy

Słoneczny brzeg należy do najpopularniejszych i najbardziej ulubionych miejsc na letni urlop. Można tu użyć wszystkiego, co może zaoferować nowoczesne, kulturalne miasto z oferta sportową i różnorodnym życiem nocnym.