Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl

Bułgaria - Sozopol

(Strony) > > > Sozopol

Rekreacyjny ośrodek Sozopol leży na południu w Zatoce Burgaskiej. Od wielu lat walczy z Neseberem o miano najładniejszego miasta.

Wąskie uliczki dopełniają typowe bułgarskie domy – kamienne fundamenty i drewniane piętra. Sama romantyka.

Do dyspozycji są dwie plaże z drobnym i żółtym piaskiem, które wyglądają jak z bajki o wiosce rybackiej. Dlatego, ze to wszystko znajduje się w małym porcie rybackim. Do najpopularniejszych należą tutaj kursy nurkowania, które są tutaj prowadzone przez najlepszych specjalistów.

Stary i Nowy Sozpol

Miasto ma dwie części – stara i nową. Stara jest oddzielona kościółkami z piękną zalesioną przyrodą, która dosłownie zaprasza na spacery. Niedaleko znajduje się Muzeum archeologiczne, w którym można podziwiać najpiękniejszy zbiór greckich kamiennych wazonów.

Warto odwiedzić też Galerię sztuki i cerkiew Św. Bogurodzicy. Nowa część miasta uważana jest za tą bardziej żywotną. Wieczorne spotkania w miejscowych klubach i dyskotekach są tutaj czymś zwyczajnym.

Fikusy i cyprysy znajdziemy wszędzie obok siebie, wraz z rozciągniętymi sieciami rybackimi, które suszone są w pełnym słońcu.

W 1970 roku UNESCO uznało Sozopol za teren chroniony.

Sozopol oferuje romantyczną atmosferę

Jest tutaj dużo romantycznej atmosfery, nie tylko dla zakochanych par. Kto nie chce spędzić przynajmniej jednego wieczoru w malowniczej gospodzie usytuowanej na skale? Pod nami zobaczymy wzbijające się fale i ten przepiękny widok. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.