Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl

Bułgaria - Sport

(Strony) > > > Sport

Sport w Bułgarii

W lecie aktywni turyści maja do wyboru możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych, które umilą pobyt, podobnie jak i piesze wyprawy w góry.

Sporty wodne

Bułgaria jest pod tym względem krajem nieograniczonych możliwości. Najlepszymi rzekami nadającymi się do raftingu sa m.in. Struma, Ossam i Arda. Łódką czy kajakiem najlepiej się pływa po Dunaju. Ze względu na czyste morze także w Bułgarii popularne jest nurkowanie. W każdym większym kurorcie znajdziemy szkołę nurkowania. Najlepsza pora do nurkowania to okres od czerwca do września, a więc wtedy, gdy jest idealna do tego temperatura wody i niegroźne fale.

 

Wspinaczka górska i jaskinie

Tak, także w Bułgarii można zaspokoić swoje ambicje. Jeżeli jesteśmy osobą początkującą, to nie ma problemu by zaliczyć tutaj kurs wspinaczki górskiej. Do najczęściej wybieranych celów takiej wspinaczki wymienić należy m.in. Starą Płaninę, Rodopy, Riłę i Pirin.

W Bułgarii odkryto prawie 2000 jaskiń. Ich zwiedzanie można odbyć z doświadczonym przewodnikiem lub większą grupą. Do najładniejszych i najliczniej odwiedzanych należy przykładowo Ledenika, która nęci podziemnymi lodowym korytarzami.