Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl

Bułgaria - Warna

(Strony) > > > Warna

Trzecie największe miasto Bułgarii, Warna

Warna jest trzecim pod względem wielkości miastem Bułgarii. W utrzymaniu wielkiej popularności pomaga mu największy bułgarski port i międzynarodowe lotnisko.

Warna dla młodych

Miasto cieszy się dużym zainteresowaniem przede wszystkim młodych turystów, którzy cenią nocne życie, którego tutaj jest wiele. W głównym sezonie – tzw. Warneńskie lato (lipiec i sierpień) organizowanych jest wiele koncertów, przedstawień opery i baletów. Niektóre wieczorne imprezy organizowane są na plaży.

Atrakcje kulturalne Warny

Warna nie jest tylko miastem zabawy. Ma swoją długoletnią historię, którą warto poznać podczas pobytu. Atrakcją jest zwiedzenie Muzeum etnograficznym znajduje się tam kolekcja narzędzi i wyrobów rzemieślniczych. Z dziełami bułgarskich artystów można zapoznać się w Galerii sztuki, a złożoną historię poznać w Muzeum odrodzenia. Warto wspomnieć o Muzeum morskim, w którym można się dowiedzieć jak rozwijał się bułgarski transport morski. Jest tam także wyjątkowy zbiór uniformów i modeli statków. Częścią muzeum jest delfinarium i oceanarium. To prawdziwy raj na ziemi, nie tylko dla najmłodszych!

Każde miasto ma swój targ z owocami, warzywami, biżuterią, odzieżą i tym wszystkim, co turysta podczas urlopu potrzebuje. Także Warna nie jest tu wyjątkiem. Takie miejsce znajdziemy w strefie przeznaczonej tylko do ruchu pieszego. Gdy podczas wizyty dojdzie Państwa uśmiech, to nie będzie już żadnego problemu z porozumieniem się.

Zakochani i nawet turyści bez większej fantazji, poczują się tutaj jak w prawdziwej bajce – dzięki starodawnym uliczkom, które dekorują przepiękne drzewa.

Warna czeka na Państwa z otwartymi rękami i naprawdę przypadnie do gustu.