Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl Bułgaria - Travelon.pl

Bułgaria - Zakwaterowanie

(Strony) > > > Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Bułgarii? Żaden problem!

Teoretycznie spać się da tutaj wszędzie. Romantycy na plaży, podróżnicy w lesie we własnych namiotach. Większość jednak ceni komfort i nocleg pod dachem. W Bułgarii naprawdę jest z czego wybrać. Zależy to jednak od Państwa, czy będzie to prywatna kwatera, skromny pensjonat, czy luksusowy hotel. Zalecamy dokonanie wcześniejszej rezerwacji, chociaż znalezienie noclegu na miejscu też nie będzie żadnym problemem. Podczas całego pobytu będą Państwo nagabywać różne agencje oferujące zakwaterowanie.

Bułgaria w hotelu

Hotele bułgarskie są klasyfikowane według europejskich standardów. Oznacza to, że czym więcej gwiazdek (1-5), tym lepszy jest dany hotel, ma lepszą obsługę, ale i także wyższe ceny. Czterogwiazdkowe hotele w Bułgarii są w stanie zadowolić i tych najbardziej wymagających gości. Funkcjonują na zasadzie all inclusive, na swoim terenie mają baseny, saunę, małe sklepiki i praktycznie wszystko co potrzebne jest do wypoczynku. Ich cena, to około 450 zł/noc.

Trzygwiazdkowe hotele można już zarezerwować za 140 zł/noc (dwa łóżka + śniadanie), ale ceny mogą wydźwignąć się aż do 400 zł. W takim pokoju otrzymamy do dyspozycji łazienkę z WC, suszarkę do włosów, TV, telefon, a w niektórych przypadkach także lodówkę i minibar.

Pensjonaty

Zakwaterowanie w pensjonatach można załatwić na miejscu. Faktem jest, iż w sezonie dobre i korzystnie zlokalizowane będą już zarezerwowane. Za łóżko w 3-osobowym pokoju ze starszym wyposażeniem zapłacimy około 40 zł/noc. Natomiast za nowocześnie wyposażony 2-osobowy pokój (telefon, TV SAT, lodówka, łazienka z WC, balkon) od 100 – 150 zł/noc. Ceny uzależnione są od wyposażenia, lokalizacji i odległości od morza.

Kwatery prywatne

Kwatery prywatne są interesujące dla młodszej generacji wczasowiczów. Korzyścią jest możliwość dogadywania się z właścicielami, którzy chętnie przygotują nam na kolację gwarantowaną bułgarską specjalność. Ceny uzależnione są od lokalizacji, ale przeciętnie jest to od 30 do 60 zł/noc. Dotyczy to zakwaterowania w małych willach. Standard, to 2-osobowy pokój z własnym zapleczem socjalnym. Można dopłacić za śniadanie. Kolejna korzyścią jest rodzinna atmosfera i w większości przypadków odległość do 500 metrów od morza.

Na co należy zwrócić uwagę? W bułgarskich kwaterach prywatnych nie otrzymamy ręczników, ani innych przyborów toaletowych. Wszystko należy zabrać ze sobą. Pomoc w znalezieniu takich kwater uzyskamy od miejscowych taksówkarzy lub na dworcu autobusowym, gdzie zawsze nam chętnie pomogą.

Domy turystów

Domy turystyczne, to typowy rodzaj zakwaterowania ze wspólnymi urządzeniami socjalnymi na każdym piętrze. Ich cena jest niska, ale trzeba się liczyć z dopłatami obowiązującymi gości zagranicznych, co w efekcie może być porównywalne z lepszą kategorią zakwaterowania.

Kempingi

Oficjalnie się w tym kraju kempingów nie poleca. Egzystuje tutaj kilka wyjątków, ale ich wybór nie jest najłatwiejszy. Ceny uzależnione są wielkości namiotu, dostępu do elektryczności i parkingu. Z reguły za jedną osobę musimy zapłacić ok. 14 zł/noc.